Miért kell aljzatkiegyenlítő a burkolat alá? Az aljzat vizsgálata és előkészítése elengedhetetlen a melegburkolás előtt. Aljzatkiegyenlítőt használunk a burkolandó felületek vízszintbe hozására, valamint egységes sima felület alkotásra. Az így kapott felület alkalmassá válik a burkolat fogadására. Egyes aljzatkiegyenlítők közül a tervezett rétegvastagság és a kötésidő figyelembevételével érdemes választani.
Első körben azt kell eldöntenünk, hogy milyen alapra kerül teraszunk. Ez lehet betonaljzat, de döngölt kavicságyra vagy murvára is tehetjük. Amennyiben kavicságy mellett döntünk, műanyag szintező lábak használata javasolt a szerkezeti fák alapjának. Bármelyik alap mellett döntünk, a csapadék lefolyását minden esetben biztosítani kell, ezért a hordozófelületet enyhén lejtősre kell építeni (~2%). A párnafákat minden esetben a lejtésiránnyal párhuzamosan kell lerakni, hogy a víznek legyen hol lefolynia.
A hidegburkolatok az anyagukból adódóan hideg felületet adnak. Ennek kényelmetlen hatását enyhíthetjük, ha hőszigetelő réteget teszünk alá. A különböző helyiségek kialakításánál ma már nem csak a praktikus szempontokat, hanem az esztétikai megfontolásokat is figyelembe kell vegyük. A különböző méretű, színű és mintázatú csempék és padlóburkolatok lehetőséget nyújtanak az egyéniségünkhöz legközelebb álló stílus megvalósításához.
Különösen felújításkor igen gyakran használt építőanyag a gipszkarton. Ez elsősorban sokoldalúságának és praktikusságának köszönhető, illetve annak, hogy nagyon könnyű vele dolgozni. Persze gipszkartonból is különböző fajtákkal lehet találkozni, mi segítünk a döntésben. A gipszkarton a lehető legjobb megoldás, ha egy hirtelen ötlettől vezérelve szeretné kicsit átalakítani a lakásukat, lehetőleg úgy, hogy gyorsan elkészüljön, de minimális felfordulással és kosszal járjon.